Türksat 4A Uydu Frekans Ayarı 0312 496 60 65 Türksat 4A Kanal Ayarlama


Türksat 4a uydu frekans ayarı ve yeni güncelleme ile Mevcut manuel ayar yapılan cihazların gene eskisi gibi manuel taratma ile ayar yapılacağı ancak Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi.

turksat 4a uydusu frekans ayari

Şirketimiz Uydu ve çanak anten servisi konusunda da önce şirketlerden olup, yaklaşık 10 yılı aşkın tecrübesiyle sektöre yön vermiştir. Özellikle Türksat 2A – 3C ve şimdi Türksat 4A uydusu kurulumu, çanak anten uydu ayarı, D’smart bayi ve servisliği, Digitürk bayi, servislik ve anten kurulumu hizmetleri, hotbird, eutelsat uyduları kurulumu, hispasat, arabsat uydularının kurulumu gibi hizmetler vermektedir. Bu branşta da çalışılan markalar gene sektöre öncü olan markalar olan, Next & nextstar uydu sistemleri, Goldmaster uydu sistemleri, Atlanta, dreambox, sunny, arçelik, beko , vestel uydu sistemleri, cosip, topfield gibi markalardır.

 

Türksat 4a uydu frekans ayarı ve yeni güncelleme nasıl yapılır

Uydu receiver cihazlarında Kanalların taratılmasında ana frekans olan, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek ‘Şebeke açık” halde Tarama’ yapılması gerekmektedir. Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet verecek.

Kendinden uydu alıcılı Televizyonlarda da klasik uydu alıcılarda olduğu gibi manuel tarama yapılmalıdır.

Ankara Uydu Servisi Teknik Servis Hizmetleri : 0312 496 60 65 – 0507 933 16 27

Leave a comment

uydu servisi ankara