Merkezi Uydu Sistemleri

uydu sistemleri ankara, merkezi uydu, merkezi uydu sistemleri, merkezi sistem uydu fiyatları, merkezi uydu kurulumu, merkezi uydu sistemleri ankara, merkezi uydu anten sistemleri, merkezi uydu sistemleri fiyatları ankara

Merkezi Uydu Sistemleri (SMATV)

Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu
Merkezi uydu sistemi kurulumuna kısaca değinelim. Binalarda çatılara, balkonlara ve dış cephe duvarlara takılmış olan bireysel çanak antenler çok büyük bir görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Görüntü kirliliğinden kurtulmanın tek yolu ise ortak kullanımlı merkezi uydu sistemi kurmaktır. merkezi uydu sistemi kurulacak olan binalarda çatıya ihtiyaçlara göre 2 veya 3 adet çanak anten kurulur. Kurulan çanak antenlerden alınan kablolar tek noktada toplanır ve santrallere bir defaya mahsus bağlantıları yapılır. Daire sayılarına göre santraller ( Multiswitch ) çoğaltılabilir. Çoğaltılmak istenen santrallere ayrıca çanak anten kurulumu yapılmasına gerek yoktur. Talebe göre çoğaltılacak olan santraller önceden bağlantıları yapılmış santrallere eklenir ve böylece kullanıcı sayısı artar. Kullanıcı sayısına bağlı olarak her daireye 1 veya birden çok hat çekilebilir, çekilen her hat bir uydu alıcısı içindir ve dairelere çekilmiş 1 kabloya 2 adet uydu alıcısı bağlanamaz. Her uydu alıcısı için ayrı ayrı hat çekilmesi gereklidir.

Merkezi uydu sistemi keşiflerini projelendirme hizmetlerimiz tamamen ücretsizdir. Detaylı bilgi ve talepleriniz için 0312 496 60 65 numaralı telefonumuzdan müşteri hizmetlerimizle görüşünüz. Teknik ekibimiz aynı gün içerisinde sizleri ziyaret edecek ve sorunlarınıza derhal çözüm bulacaktır.

merkezi-uydu

 

SMATV (Satellite Master Antenna TV) sistemin Türkçe karşılığı Merkezi uydu anten sistemi olarak kullanılmaktadır. SMATV nin iki ayrı formatı mevcuttur.

47-862MHz(TV/Radyo) Dağıtımı
47-2.400MHz RF+SAT Universal Genişband Dağıtım

47-862MHz(TV/Radyo) Dağıtımı :
Farklı uydulardan (Turksat, Hotbird, Nilesat, Sirius, Astra gibi) alınan belirli sayıda (ort.24-48 arası) TV ve Radyo kanalı tek bir merkezde toplanır ve normal TV alıcılarının alabileceği tipte analog sinyal olarak dağıtılması sağlanır. Yayının TV’ye verilmesi için receiver ya da decoder gibi ilave birimlere ihtiyaç yoktur. Prizden TV ye kablo bağlantısı marifeti ile sonuç alınır.
Kamu kuruluşları başta olmak üzere toplu konut, site, oteller, hastaneler ve iş yerlerindeki TV ihtiyacına çözüm olmaktadır. Daire sayısı fazla olan toplu konut (veya site), daire başına TV sistem maliyetini düşürmekle beraber bina içinde düzenli bir kablolama ve kablo sarfiyatının düşmesini temin eder. Ayrıca Otel ve hastanelerde kontrollü ve bir yayın sunma imkanı verebilmektedir. Ek olarak ınteraktif sistemler için uygun bir altyapı oluşturmakta olup ek bir kablolama işçiliği ve kablo sarfiyatının da önüne geçilmiş olmaktadır.

47-2.400MHz RF+SAT Universal Genişband Dağıtım; 47-862MHz(TV/Radyo)

Dağıtımı sistemine ek olarak Digiturk ve D-Smart gibi uydu yayınlarının da aynı şebeke üzerinden taşınmasını sağlayabilmektedir. Sistem bu sayede kullanıcılarına daha geniş
bir yayın kombinasyonu sağlamakta ve Digiturk gibi konfora hitabeden imkanları bütün priz noktalarında kullanıcıya sunmaktadır. Bu sayede ek bir çanak anteni kurmak ve akabinde oluşacak kablo ve anten kirliliğine engel olmak mümkün olmaktadır.Lokal yayınların (VCD –DVD, Kamera…vs) sistem bünyesinde kullanılması mümkündür.Böylelikle çocukların oyun alanlarında ebeveynleri tarafından takibi ve kapı giriş & çıkışlarının TV den takibi mümkün olmakta, yöneticilerin duyuruları ve ilanları TV ortamından bütün kullanıcılara iletme olanağı sağlanmaktadır.Bütün bunlara ek olarak özellikle Otellerde SMATV sistemi interaktif altyapı teşkil ettiğinden otel işletmesi rahat bir şekilde film satışı sağlayabilmekte ve altyapı olarakta
hem kullanışlı, kablo kirliliğinden muaf hem de imalat sırasında maliyeti ve işçiliği düşük bir sisteme sahip olma imkanı vermektedir.

Multiswitch;
DiSEqC Multiswitch Sistemleri: Herhangi bir site veya daire sayısı 100-250 adetle sınırlı olan küçük toplu konutlarda klasik merkezi TV (Headend) çözümlerinin alternatifi olarak , uydu antenlerinin eşzamanlı olarak kullanımına dayanan multiswitch çözümleri geliştirilmiştir. Bu sayede kullanıcılar apartmanın çatısındaki bir veya daha fazla uydu anteninden gelen yüzlerce kanalı alabilirler. Bunun için en önemli iki şart ise her daireye bağımsız bir uydu anten kablosu gelmesi ve uydu yayını alınmak istenen noktada bir dijital uydu alıcısı çalışıyor olmasıdır. Eğer daha fazla alıcının eşzamanlı olarak çalışması istenirse kablolama ile birlikte ürün adedi, işçilik ve maliyetler doğrusal olarak artmaktadır.

MERKEZİ UYDU ANTEN SİSTEMLERİNDE ve
BİREYSEL UYDU ANTEN SİSTEMLERİNDE
PROFESYONEL HİZMETLER VE ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ.

TÜM APARTMAN ve SİTE YÖNETİCİLERİNİN DİKKATİNE!!!

MERKEZİ UYDU SİSTEMLERİ SAYESİNDE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE SON
BİNANIZA MERKEZİ UYDU ANTEN SİSTEMİ KURALIM
YERLİ VE YABANCI 1.500 KANALI AYLIK ÜCRET ÖDEMEDEN İZLEYİN
BALKONLARDAKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLĞİNE SON VERİN
SİSTEMİNİZE KAMERA İLAVE EDELİM
KAPIYA GELEN KİŞİLERİ TELEVİZYONUNUZDAN İZLEYİN.

MERKEZİ UYDU DAĞITIM SİSTEMİ ÜRÜNLERİ:

1- ÇANAK ANTENLER
2- LNB ( QUATTRO )
3- KABLO
4- MULTISWICH
5- SAT PRİZ

MERKEZİ UYDU DAĞITIM SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI:

-Kullanıma hazır altyapı.
-Uyduda bulunan tüm kanalları izleyebilme imkanı.
-Yayınları Dijital kalitesinde izlemek.
-Havadan gelen yayınları dahil edebilme.
-Kullanıcıların balkonlarında çanak kirliliği olmaması.
-Kanal kapasitesini arttırabilme.
-Kurulumunun basit olması.
-Kaskad bağlantısı ile kapasite artırabilinir.

YAPILACAK İŞİN TANIMI:

Binanızın yada sitenizin istediği sisteme göre 2 adet çanak, şayet Digitürk girişi yapılacaksa 1 adet çanak ilave olarak montajı yapılır. Çanaklara takılan santral lnb lerden multiswic santrale kablolar çekilir. Evlere inen kablo kanalı havalandırma şavt ya da bacalardan dairelere kablolar çekilir santrale girişi yapılır. Dairelere uydu prizi takılarak yayın testi ölçülür ve teslim edilir.

TEKNİK ŞARTNAME:

Firmamızın kurulumunu üstlendiği merkezi uydu yayın dağıtım sistemi, kurulumdan kaynaklanan sorunlara karşı 1 yıl doğal nedenler hariç (yıldırım düşmesi çanak dönmesi vs) işçilik kullanılan malzeme ve ekipmanları 2 yıl firmamız garantisi altındadır.

Kurulumun yapılacağı günde hat isteyen abonelerin evde olmasından bina veya site yönetimi sorumludur. Abonelerin kurulum yapılacak olan binada birden fazla hat istemeleri durumunda bu ihtiyaçlarını kuruluma başlanmadan önce tarafımıza ya da yönetime iletmesi gerekir. Extra hat ücretini ödeyen abonelere birden fazla hat verilebilir.

Abonelerin özel istekleri (ev içinde kablo çekilmesi, gizlenmesi kablo kanalına alınması kanal ayarlama yazılım atılması ve diğer elektronik Aletlerin kurulması extra olarak ücretlendirilir.

Kurulan sisteme abonelerin kullandıkları cihazların uyum sağlamaması ve sisteme verebileceği zararlardan firmamız sorumlu tutulmaz.

 

uydu servisi ankara