D smart mı ? Digitürk mü ? (Genel Karşılaştırma)


D Smart – Digitürk Genel Karşılaştırma

Bir yanda Türkiye’ye “Dijital Platform” kavramını tanıştıran DIGITURK. Diğer yanda alternatif yapısıyla Digiturk‘e bu kulvarda yalnız değilsin diyen

D-SMART. Dijital Platform kavramıyla daha çok spor, daha çok sinema, daha çok belgesel reklamlarla kesilmeden hayatımızda keyifli yer aldı. Kimine göre çok pahalı, kimine göre bu paraları vermeye değer. Evet bu büyük rekabette son durumu karşılaştırmalı olarak ele aldık.

Digiturk: Eutelsat ve Turksat üzerinden 2 farklı yayını var. Aylık 23,99 TL’den 133,99 TL’ye kadar 8 ayrı paket seçeneği var. Yıllık üyelik garantisi verilmesi durumunda bu fiyat 23,99 TL’den 119,90 TL’ye düşebiliyor.

D-Smart: Turksat üzerinden yayın yapıyor. İlk çıktığında sadece kutuya para veriyordunuz. Ancak şimdi D-Smart‘ta paketlerle içeriğini genişletiyor ve uydu alıcı kiralama seçeneğiyle 3 TL – 14 TL arası dört receiver ve 5,99 TL’den 29,99 TL’ye 3 ayrı paket seçeneği var.Digiturk’te

Sinema: GoldMax, GoldMax2, MGM Movies, MovieMax, MovieMax2, ActionMax, TurkMax, Salon 1, Salon 2, Salon 3, ComedyMax, DiziMax, MyMax.

D-Smart’ta Sinema: D Filmbox, Movie Smart, Sinema TV, Sinema TV2, Sinema TV Aile, FX, Beyazperde, Yeşilçam Smart, Loca 1, Loca 2, Comedy Smart, Universal Channel, Pembe Smart, Max Smart

Digiturk’te Spor: Digiturk 2001’den bu yana Süper Lig’in yayın haklarını elinde bulunduruyor. Bu sene yapılan ihaleyi de rekor fiyatla kazandı. Süper Lig 4 yıl daha Digiturk‘te olacak. Ayrıca Basketbol 1. Ligi ve İngiltire Premier Ligi yayın hakları da Digiturk’te.

Kanallar: Fox Sports, Eurosport, Eurosport2, Extreme Sport, Yacht & Sail, GS TV, FB TV, Lig TV, SporMax, NTVSpor, TJK TV, NBA TV.

D-Smart’ta Spor: D-Smart UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin ve UEFA Avrupa Ligi‘nin yayıncısı. Oynanan bütün maçları seyretmeniz mümkün.Ayrıca Bayanlar 1. Basketbol Ligi ve hem Erkekler, hem de Bayanlar 1. Voleybol Ligi yayın hakları D-Smart’ta.

Kanallar: Futbol Smart, D Spor, Euro Futbol, FB TV, T.A.Y TV, Eurosport, ESPN Classic, ESPN America.Digiturk’te Belgesel: İz TV, Yaban TV, National Geographic, Nat. Geo. Wild, Zone Reality, Crime & Investigation Network, History Channel, TRT Belgesel.

D-Smart’ta Belgesel: Investigation Discovery, Discovery Channel, Animal Planet, Discovery World, Discovery Science, Discovery Travel&Living Channel, Da Vinci Learning, TRT Belgesel.

Digiturk’te Çocuk: TRT Çocuk, Baby TV, Disney XD, Jetix Play, Baby First, Nickelodeon, JOJO, Disney Channel, Yumurcak TV, Cartoon Network.

D-Smart’ta Çocuk: Cartoon Network, D Çocuk, Nickelodeon, Kids Co, Luli TV, Bebeğim TV, Yumurcak TV.Digiturk’te Müzik: MCM Top, Mezzo, MTV Türkiye, VH1, TRT Müzik, Kral TV, Dream TV, PowerTurk TV.

D-Smart’ta Müzik: Dream TV, Dream Turk TV, MTV Türkiye, NR1, PowerTurk TV, Genç TV, TVT, Tatlıses, Kral TV, Airport, Mixx TV.Digiturk’te

Yabancı Kanallar: Rai Uno, TV5 Monde, BBC Entertainment, Pro 7, Channel One Russia, Saudi 1 TV, Bloomberg TV, BBC World, Euronews, CNN International, Al Jazeera Channel.

D-Smart’ta Yabancı Kanallar: NHK World, CNN International, Al Jazeera Channel English, Al Jazeera Channel.Digiturk’te Erotik: Blue Hustler, Intimacy, VIP TV.

D-Smart’ta Erotik: Passion TV, Eros, Marc Dorcel, Soft, FantasyDigiturk’te HD: DiziMax HD, MovieMax HD, Eurosport HD, Lig TV HD, SporMax HD, National Geographic HD.

D-Smart’ta HD: Kanal D HD, Star TV HD, Penthouse HD, HD TV Smart, Discovery HD, Animal Planet HD, Sinema TV HD, Sinema TV2 HD, Eurosport HD.

Leave a comment

uydu servisi ankara